Els guanyadors dels Premis Esport en Marxa es coneixen aquesta tarda al Teatre-Auditori


  • Comparteix:

Els guanyadors dels Premis Esport en Marxa es coneixeran aquesta tarda al Teatre-Auditori

Els guanyadors dels Premis Esport en Marxa es coneixeran aquesta tarda al Teatre-Auditori

La 21a Nit de l'Esport, organitzada per Cugat.cat, arriba aquesta tarda al Teatre-Auditori, a dos quarts de vuit del vespre, on s'entregaran els Premis Esport en Marxa que reconeixen els èxits dels millors esportistes, equips, entrenadors, directius, clubs i entitats de Sant Cugat pels mèrits de la temporada 2016-2017. La gala, amenitzada per l'humorista Pep Plaza, tindrà una finalitat solidària per al Campus Sant Cugat-Índia i la creació de dues noves categories, millor equip escolar i premi especial de Cugat.cat. Toyota i Sant Cugat Ciutat Europea de l'Esport són els patrocinadors de l'acte i l'Ajuntament, el CAR i el Tot Sant Cugat són col·laboradors. Els assistents hauran de portar pilotes de futbol i de bàsquet que es destinaran al Campus Sant Cugat-Índia.

El finalistes són:

Millor direcció esportiva

Club Rugby Sant Cugat
Secció d'hoquei herba i sala del Junior FC
Secció d'atletisme del Club Muntanyenc Sant Cugat
Club Gimnàstica Rítmica i Estètica Sant Cugat

Millor equip sènior

Femení del Sant Cugat Futbol Club
Femení del Junior d'hoquei herba
Club d'Escacs Sant Cugat
Patí Hoquei Club Sant Cugat masculí
Unió Esportiva Sant Cugat masculina de bàsquet

Millor equip júnior

Equip júnior d'estètica de grup del Club Gimnàstica Rítmica i Estètica Sant Cugat
Equip sub16 del Club Rugby Sant Cugat
Juvenil A del Futbol Sala Sant Cugat
Infantil masculí del Junior d'hoquei herba i hoquei sala
Juvenil femení del Junior d'hoquei herba
Juvenil A del DSV-Club Voleibol Sant Cugat

Millor entrenador/a

Tono Cadevall, entrenador del SantCu femení futbol
Joan Ruiz, entrenador del SantCu B de futbol Quarta Catalana
Manel Muñoz, entrenador juvenil del Futbol Sala Sant Cugat
David Mallén, entrenador del sub 18 del Rugby Sant Cugat
Joan Vidal, entrenador del primer equip Junior d'hoquei herba

Millor esportista

Jaël Bestué, atleta del FC Barcelona
Javi Salamero, ciclista de BTT
Laia Casino, paratriatleta

Millor projecció exterior

Jaël Bestué, atleta del FC Barcelona
Eva Marqués, hoquei en línia
Paula Ramírez, nedadora sincronitzada de l'equip espanyol
Joan Pahisa, esportista de talla baixa
Marta Marrero, jugadora de pàdel
Olga Álvarez, esportista de canicròs
Sant Silvestre, cursa atlètica del 31 de desembre
Torneig Internacional del Futbol Sala Sant Cugat

Millor promoció de la base

25è torneig Ciutat de Sant Cugat d'hoquei patins
5a edició del torneig The Ritual International Hockey al Junior
Torneig Rafa Nadal de tennis de base al Club Esportiu Valldoreix

Millor equip escolar

Equip de voleibol aleví femení de l'escola Pins del Vallès
Laia i Mariona Munné, jugadores de l'OMET i la UESC de tennis taula

Millor projecció social

Club Esportiu Valldoreix
Penya Blaugrana Sant Cugat
Ciutat del Bàsquet Català
Fundación Vicente Ferrer
Torneig Força Miquel de pàdel
1a edició del Junior-Grup Catalonia-Hockey Plus d'hoquei herba adaptat

Premi a tota una trajectòria

Un únic finalista que es coneixerà el dia de la gala

Premi especial Cugat.cat

Un únic finalista que es coneixerà el dia de la gala.

L'acte estarà amenitzat per l'humorista Pep Plaza.



Comenta-ho a Facebook

OPINA

Identifica't per comentar aquesta notícia.

Si encara no ets usuari de Cugat.cat, registra't per opinar.

Avís important

Tots els comentaris es publiquen amb nom i cognoms i no s'accepten ni àlies ni pseudònims

Cugat.cat no es fa responsable de l'opinió expressada pels lectors

No es permet cap comentari insultant, ofensiu o il·legal

Cugat.cat es reserva el dret de suprimir els comentaris que consideri poc apropiats, i cancel·lar el dret de publicació als usuaris que reiteradament violin les normes d'aquest web.

Aconsegueix els vídeos de Cugat TV en DVD

Mira el catàleg de la Botiga de cugat.cat